Choinka [BMP św. Ducha]

Piątkowy wieczór z pewnością na długo zapisze się w pamięci dzieci z parafii pod wezwaniem Świętego Ducha w Białymstoku. Właśnie wtedy, 11 stycznia odbyła się choinka organizowana przez Bractwo Młodzieży Prawosławnej i parafię na Antoniuku. Imprezę poprzedziło odprawienie molebna w cerkwi św. Ducha. Następnie dzieci i ich rodzice przespacerowali się do pobliskiego Klubu Rodziny Kolejowej „Stoczek”. Tam spotkały się z proboszczem parafii Jerzym Boreczko, który powitał uczestników choinki i życzył im udanej zabawy. Przemówieniu towarzyszył mały koncert kolęd w wykonaniu dziecięcego chóru.

Chwilę później z głośników popłynęła muzyka, a młodszych kolegów do udziału w zabawie zachęcali członkowie bractwa. Mnóstwo atrakcji i konkursów przygotowała Agnieszka Zielinko. Tańczono w kółeczku, na gazetach, z balonami. W konkursach można było popisać się swoją wiedzą dotyczącą prawosławia i świąt Bożego Narodzenia, a na zmęczonych czekał słodki poczęstunek. Nudy nie zaznali także rodzice, dla nich zorganizowano konkurs wiedzy o Jagiellonii Białystok. Nagrodą za udzielenie poprawnej odpowiedzi był bilet na dowolny domowy mecz białostockiej drużyny. Bilety również wygrali dzieci.

Choinka zakończyła się długo wyczekiwaną przez dzieci chwilą. Do klubu przybył Święty Mikołaj. Każde dziecko dostało od niego torebkę, a w niej prawdziwe skarby – zabawki, flamastry i mnóstwo słodyczy.

Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie osób, które pomagały w organizacji choinki.

Karolina Samocik

Post Author: t.kisielewski