Relacja ze spływu kajakowego

Dnia 01.08.2021r. w Supraślu odbył się młodzieżowy spływ kajakowy zorganizowany przez zarząd Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej.

Spływ rozpoczął się Świętą Liturgią w Cerkwi pw. Zwiastowania NMP w Supraślu o godzinie 9:00. Następnie uczestnicy udali się na śniadanie przygotowane przez bractwo działające przy monasterze, prowadzone przez ihumena Pantelejmona Karczewskiego.

Po śniadaniu uczestnicy spływu udali się na plażę w Supraślu, skąd spłynęli kajakami w kierunku polany „pólko” nieopodal Supraśla. Po dotarciu do wyznaczonego miejsca nastąpił zasłużony odpoczynek, a także została przeprowadzona prelekcja na temat „Po co nam Anioł Stróż?”, którą poprowadził wspomniany wcześniej ihumen Pantelejmon. Następnie młodzież udała się w drogę powrotną, do miejsca, z którego rozpoczynała spływ.

W trakcie spływu nie zabrakło wspólnego śpiewania, rozmów, zawierania nowych znajomości, a także rywalizacji. Mamy nadzieję na co najmniej równie udane kolejne wspólne spływy kajakowe oraz inne inicjatywy. Do zobaczenia!

 

*Nie byłeś z nami na spływie kajakowym? Nic straconego!

W przerwie mieliśmy przyjemność wysłuchać prelekcji o. Pantelejmona, która została nagrana do Radio Orthodoxia.
Zapraszamy do wysłuchania!
https://orthodoxia.pl/po-co-nam-aniol-stroz/

Post Author: n.aleksiejuk