Pierwszy dzień obchodów Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej

Pierwszy dzień obchodów Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej rozpoczęliśmy od Świętej Liturgii w cerkwi p.w. Św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku, którą celebrował JE Abp Jakub.
Po nabożeństwie młodzież, bractwa, katecheci oraz duchowni zebrali się w Centrum Kultury Prawosławnej. Spotkanie rozpoczęliśmy wspólną modlitwą. Następnie głos zabrali przybyli goście. Po wspólnym śniadaniu, przygotowanym dla wszystkich uczestników i pobłogosławionym przez władykę Jakuba, przeszliśmy do meritum spotkania. Był nim wykład o „Zagrożeniach alternatywnej duchowości”. Prelegenci- ks. dr Marek Ławreszuk oraz Paulina Nikołajuk wyjaśnili na czym polega „leczenie” przez szeptuchy oraz wróżki. Przywołując przykłady zaczerpnięte z codziennego życia ukazali, że takie osoby wyłącznie szkodzą ludzkiej psychice. Uświadomili jak kolosalny wpływ ma na nas m.in., słuchanie piosenek z określonego gatunku muzycznego.

Chociaż wydarzenia z 15.02.2017 r. możemy śmiało wpisać do kroniki, nie znaczy, że na tym kończą się tegoroczne obchody Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej. Już w piątek widzimy się na Prawosławnym Balu w Restauracji Trio. Ponadto nadal trwają zapisy na sobotni kulig i ognisko w Poczopku. W niedzielę zapraszamy na Świętą Liturgię do supraskiej cerkwi oraz pożegnanie gości zagranicznych.

Post Author: t.kisielewski