Pierwszy dzień obchodów Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej

Pierwszy dzień obchodów Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej

Pierwszy dzień obchodów Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej

Pierwszy dzień obchodów Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej rozpoczęliśmy od Świętej Liturgii w cerkwi p.w. Św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku, którą celebrował JE Abp Jakub.
Po nabożeństwie młodzież, bractwa, katecheci oraz duchowni zebrali się w Centrum Kultury Prawosławnej. Spotkanie rozpoczęliśmy wspólną modlitwą. Następnie głos zabrali przybyli goście. Po wspólnym śniadaniu, przygotowanym dla wszystkich uczestników i pobłogosławionym przez władykę Jakuba, przeszliśmy do meritum spotkania. Był nim wykład o „Zagrożeniach alternatywnej duchowości”. Prelegenci- ks. dr Marek Ławreszuk oraz Paulina Nikołajuk wyjaśnili na czym polega „leczenie” przez szeptuchy oraz wróżki. Przywołując przykłady zaczerpnięte z codziennego życia ukazali, że takie osoby wyłącznie szkodzą ludzkiej psychice. Uświadomili jak kolosalny wpływ ma na nas m.in., słuchanie piosenek z określonego gatunku muzycznego.

Chociaż wydarzenia z 15.02.2017 r. możemy śmiało wpisać do kroniki, nie znaczy, że na tym kończą się tegoroczne obchody Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej. Już w piątek widzimy się na Prawosławnym Balu w Restauracji Trio. Ponadto nadal trwają zapisy na sobotni kulig i ognisko w Poczopku. W niedzielę zapraszamy na Świętą Liturgię do supraskiej cerkwi oraz pożegnanie gości zagranicznych.

Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej

ul. św. Mikołaja 3
15-420 Białystok

NIP: 542-21-32-910

Dane kontaktowe:

tel. 85 742 45 27
e-mail: biuro@bmpdbg.pl

Numer konta:
BS o/Białystok 17 8060 0004 0014 7297 2000 0010

Back to Top